KAM NA SNÍDANI V BRNĚ?

„Kam v Brně určitě musím zajít?“ „Doporučila by jsi mi prosím nějaká místa na snídaně v Brně?“ Takových dotazů mi od známých i nejznámých lidí chodí několik měsíčně. Rozhodla jsem se proto sepsat svá oblíbená místa do článku. Sice nejsem ta, co už byla všude a vyzkoušela vše, ale pár podniků už za sebou mám a myslím, že se svým mlsným jazykem zvládnu plno doporučení a tipů dát. 

Pojďme se tedy podívat na moje top snídaňová místa v Brně!

BRUNCHE’S

„Tak já dojedu do Brna a vezmeš mě na ty palačinky, jo? No na ty, co jsi měla na Instagramu!“ Kdybych dostala korunu pokaždé, když mi tohle někdo řekl, tak bych byla…. tak o dvacet korun bohatější! 😀 

Kromě široké a originální nabídky nadýchané velké hromádky palačinek najdete v menu i strašně dobrá vajíčka, kávu, dorty a tak. Jednoduše si zde vybere každý. Menu se navíc dost často obměňuje. Já si vždy vybírám mezi klasickou omeletou/ míchanicí a palačinkami s lesním ovocem, jelikož moc přeslazené věci pro mě úplně nejsou. Každopádně pokud jste milovníci sladkého, red velvet palačinky s Nutellou vám určitě nesmí utéct! 

IMG_3288IMG_8394IMG_7936

Překážou může být asi jen umístění tohoto podniku, jelikož se nenachází v centru Brna, ale asi 15 minut tramvají z centra. Pokud návštěvu plánujete, doporučuji vám udělat si určitě rezervaci, jelikož mají jen pár stolů a celkem velkou návštěvnost. Jediným mínusem bych asi uvedla hlavně délku čekací doby, která párkrát dosáhla docela vysokých čísel a ne zcela tichou komunikaci mezi zaměstnanci tohoto podniku. Zároveň to ale zatím nikdy nebylo nic, co by hromada palačinek s ještě větší hromadou lesního ovoce nezachránila!

PODNIK CAFE BAR

Tento (P)podnik mi byl doporučen hned po jeho otevření, především z důvodu mé nehynoucí lásky ke kávě. Při výběru peckovní kávy se zasekly mé oči na snídaňové nabídce a bylo jasno. Mezi vajíčky jsem narazila i na francouzské toasty, které v té době moc míst nenabízelo, takže jsem si už plánovala návštěvu na snídani. Krásné prostředí, jídlo na jedničku, umístění přímo v centru, milá obsluha.

Dá se sem vyrazit i jen tak na dortík (který mají opravdu moc dobrý) nebo večer na drink. Za mě putuje na toto místo velké doporučuji!

IMG_6081IMG_6056

FRESH FREAKS BISTRO

Palačinky, lívance, vajíčka, anglická snídaně, kaše.. a mohla bych pokračovat. Tohle bistro v bezprostřední blízkosti Lužánckého parku jsem si v poslední době dost oblíbila. Nebudu lhát, že je to i z důvodu pěti minut chůze z práce i z domu. Každý týden navíc tvoří novou týdenní nabídku lívanců od příchuti cheesecake, přes Snickers až po banánové s arašídovým máslem. Takovým já téměř nikdy neodolám. Pokud by byl zájem, připraví vám je i ve veganské verzi. 

Dobrá káva, velká prosluněná mísnost s plno místy. Kromě snídaní mě tam vždy lákalo i jejich obědové menu, ale k tomu jsem se zatím nedostala. 

IMG_3448

BAVARD CAFE A BAR

Máte rádi vejce Benedikt? Nebo klasická vajíčka se slaninou? S Bavardem na Poštovské ulici špatný krok neuděláte. Po jejich sladkých snídaních jsem zatím nesáhla, protože moji pozornost vždy víc upoutaly ty slané. U vejcí Benedikt mi sice zcela nevyhovovalo pečivo, jsem na něj totiž dost rozmlsaná a jen tak nějaké mě neuspokojí. A kdyby se na nás trošku víc usmívala obsluha, taky by to nebylo na škodu. 

Pokud ale hledáte podnik v centru Brna s příjemným interiérem i pecka snídaňovou nabídkou, určitě nesmí ve výběru Bavard chybět. Já se už nějakou dobu chystám na jejich ovesnou! 

IMG_2507

MLSNÁ HOLKA

Kdo mě už nějakou tu chvíli sleduje ví moc dobře, co je ta jediná sladkost, které nikdy neodolám. Skořicová rolka. Jen slyším tohle dvojsloví a už mi tečou sliny z pusy. Mlsná holka byl první obchůdek v Brně, který začal nabízet poctivé domácí donuty a když do své nabídky přidali i domácí skořicové rolky, mé srdce zajásalo a už jsem tam měla nastartováno! Skořicová dobrota velikosti mé ruky? Pojď k mamince 😀 

IMG_7404

Rolka je oproti pražskému Donut Shopu trošku víc kynutá, má víc těsta, ale ten střed, ten za to jednoznačně stojí. 

Sice si zde spíše nesednete, jelikož je v celém mini obchůdku jeden stoleček u zdi se dvěmi židlemi, ale dají vám vše s sebou, takže si na rolce, donutu nebo kronutu s kávou můžete pochutnat třeba uprostřed Svoboďáku na lavečce na sluníčku. 

MARINÁDA STORE

Srdcovka, srdcovka. Nejútulnější podnik, ve kterém jsem snad kdy v životě byla. Vše je tam tak domácí a zároveň opravdu krásný interiér. Stoly mají maličko natěsno a moc jich není, takže rezervace je téměř nutnost. Větším mínusem je akorát uzavření podniku každý víkend, takže si zde na perfektních rýžových lívancích s ořechovým máslem či na luxusních vajíčkách pochutnáte pouze ve všední dny. V Marinádě toho seženete i plno na pultový prodej, přes ty nejkvalitnější šunky a sýry, přes čaje Harney&Sons, ořechová másla, až po domácí pečivo nebo raw zákusky. 

U obsluhy jsem se navíc vždy setkala s velkou vstřícností přizpůsobit vám jídlo dle preferencí – výběr ořechového másla, ovoce na lívance nebo přílohy k vajíčkům. Úsměvem se zde taky nešetří a kávu od nich jsem si kupovala i do kávovaru domů. Je třeba počítat s maličko vyššími cenami a taky s tím, že s největší pravděpodobností neodejdete z Marinády z prázdnou. Jo a možná se zde zdržíte déle, než jste plánovali. Až tak domácké to tam je. 

P. S. – Pokud do tohoto podniku vyrazíte, určitě si dejte ke snídani skořicový čaj do většího džbánu. Už nikdy nebudete chtít pít jiný a téměř se vám nebude chtít věřit, že vám ho potají nedosladili.

IMG_6092

MY CAT CAFÉ

Kavárna, která sice neoběhla třikrát celý Instagram, ale já ji do svého #LucieApproved listu určitě přidám. My Cat Café se nenachází v centru jako většina kaváren na mém seznamu, ale pokud zamíříte do jejího okolí, neměli byste návštěvu vynechat. 

Sendviče, vajíčka či pohanková kaše? Já zatím vyzkoušela omeletu se špenátem, kousek croissantu a kuřecího sendviče a vše stálo za to. Kavárna je větší, popsala bych ji asi jako takovou tu trošku víc klasickou kavárnu s pár maminkami s kočárky. Káva nijak speciální není, ale za ty snídaně bych vám dala ruku do ohně. Jednou při večerním sedánku jsem zde vyzkoušela i jejich mrkvový dort a upřímně nevím, zda bylo těžší ho do sebe nenasoukat jedním hltem, nebo si vybrat z té široké nabídky dortíků. 

IMG_7564

Pořád mám na brněnském seznamu několik míst, co chci vyzkoušet. Sice jsem už byla snad v téměř všech #mainstream brněnských kavárnách a bistrech, ale ani zdaleka ne všude jsem vyzkoušela snídaňové menu. Celému tomu určitě kralují 4pokoje, Skog a Momenta. Tak kdy jdeme na další snídani?

Jaké nejoblíbenější snídaňové místo máte v Brně nejraději vy? 

Budu se těšit na všechny vaše tipy! 

Mějte se krásně. Papa, L. ❤

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s