22 FAKTŮ, CO O MĚ ASI JEŠTĚ NEVÍTE

Že dělám crossfit, vzpírání a že pracuji v Aktinu o mě asi ví většina z vás. To, že jím zdravě, občas si ráda dopřeju nějakou dobrotu, i to, že zastávám zdravý životní styl s rozumem a sebeláskou – to pro vás s největší pravděpodobností nebudou žádné novinky. Dnes jsem se rozhodla sepsat pro vás několik faktů, které jste o mě (s největší pravděpodobností nevěděli).

Jste ready? Pojďme se na to podívat.

1.Crossfit dělám teprve 2 a půl roku. Od svých 6ti do cca 22 let jsem se věnovala aerobiku, nejdříve komerčnímu, následně step aerobiku a také sportovnímu aerobiku. Na kontě mám pár titulů z tohoto sportu, včetně vícemistryně ČR. Od svých 16ti let jsem taky víc jak šest let působila v aerobiku jako trenérka nejšikovnějšího týmu. 

24823_1301321700332_1172565_n

2. Absolvovala jsem ze hry na klasickou kytaru. Celkově jsem do základní umělecké školy chodila 10 let. Když jsem ale začala chodit do tanečních, začala taková ta klasická puberta a rok před druhým absolventským stupněm jsem hry na kytaru nechala. Nejvíc jsem na tom nesnášela to vození kytary autobusem a chození s ní po škole 😀

3. Vždycky jsem se ráda vzdělávala a (moc) mi nevadilo se učit. Bakalářský titul mám z Managementu a podnikové ekonomiky z Masarykovy univerzity v Brně. Na magistra jsem přestoupila na Management sportu na sesterskou sportovní fakultu, kde jsem měla v plánu studovat dálkově při plném úvazku v Aktinu. Upřímně jsme ale první semestr skoro nic nedělali a mě 12ti hodinová páteční výuka přišla jako ztráta času. Proto jsem školu po pár měsících opustila s tím, že si obor, ve kterém se chci rozvíjet budu studovat prozatím sama z knih, článků a magazínů.

13384837_10208252410922335_1266697299_n

4. Nějaký titul si chci ještě dodělat. Ať už magisterský v podobném oboru nebo další bakalářský trošku jinde 🙂 

5. Byla jsem finalistkou předloňského ročníku Miss Aerobik, což byl můj sen asi od osmi let. Nebyla to skvělá zkušenost, ale nelituji toho, že jsem do toho šla. Dalo mi to do života docela dost. 

15095072_1259729010755722_5082668964324723936_n

6. Miluju trénovat lidi, vzdělávat je a posouvat je dál. Kdyby měl den 48 hodin, určitě bych vedla osobní tréninky, víc crossfitových lekcí a snažila se lidem pomoci žít lepší život a mít se rád ať už pomocí tréninků nebo jídelníčků.

7. Od malička jsem měla hrozně moc pih na obličeji, které jsem až do puberty nesnášela. Čím jsem starší, tím jich mám méně a vyskakují mi už jen v létě. Teď už se mi hrozně líbí a chtěla bych je mít celoročně. 

8. Neumím zpívat a to absolutně. Hudební sluch mám vyvinutý hodně silně, i skrz svoji hru na kytaru a v dětství i flétnu, ale když zpívám, nerozeznám falešné od nefalešného. Asi do 16ti jsem jezdila o prázdninách na takový hudební týdenní pobyt, kde jsme zpívat museli. Vždycky jsem jen otvírala pusu a doufala, že si toho nikdo nevšimne. 

9. Strašně špatně se opaluji. Když jsem byla malá, nikdy jsem nebyla opálená, akorát vždy spálená a růžová. Od té doby, co jsem byla na dvě léta plavčíkem v USA a byla na Slunce odsouzená 10 hodin denně po dobu tří měsíců, můj pigment se neskutečně zlepšil a už se zvládnu i docela dost opálit. Halelujah!

IMG_3670

10. Nějakou dobu jsem měla přítele v USA. Byli jsme spolu vždy létě a přes rok fungovali na dálku. Zpětně můžu říct, že mi takový vztah rozhodně nevyhovoval. Hlavně protože byl neskutečně žárlivý a to na dálku (vlastně ani na blízku:D) úplně nechceš.

11. S crossfitem jsem začala v USA v tamním crossfitovém boxu, takže jsem se veškerou terminologii naučila od začátku v angličtině. Když jsem se pak vrátila do ČR, nerozumněla jsem na crossfitu na lekci ani slovu. Kotouč? Osa? Co to je? 

12181900_10206698456314441_482214333_n

12. Necelé dva roky jsem dělala cheerleading za brněnské Tigers. Stavění pyramid bylo pro mě ze začátku dost děsivé, ale naučilo mě to překonávat strach. 

13. Nejsem z Brna, ale z malé vesnice cca 25 kilometrů od Brna. Od dvanácti let jsem musela všude dojíždět autobusy, vlaky atd. a hrozně jsem to neměla ráda. Zbavila jsem se toho až na vysoké škole, kdy jsem se ve druháku rozhodla přestěhovat s kamarádkami na byt do Brna. 

14. Nejvíc kilogramů, co jsem kdy měla, je 76. Nejméně cca 61. Rozhodně nejsem velká, ani jsem nikdy nebyla nějak obézní, ale ani žádný drobísek. Moje optimální váha je kolem 66-67 kg, to už mi jsou vidět prorýsovanější svaly, ale zároveň mám hromadu energie. Ta váha se každým rokem mění s množstvím svalů atd. 

IMG_9552

15. Sama jsem si prošla cca 3-4 letou epizodou PPP a myslím si, že je možné se z toho zcela vyléčit. Chce to ale hodně času a je třeba počítat s tím, že na to člověk asi jen tak nezapomene. Pomohlo mi až to, že jsem si o stravě sama začala něco zjišťovat, vzdělávat se, opustila od všech možných „diet“, kalorického deficitu a vyřazování určitých skupin potravin. S tím souvisí ještě jeden fakt – rok a půl jsem držela STRITNÍ PALEO stravu. A když píši striktní tak tím myslím to, že jsem opravdu 18 měsíců nepozřela nic, co by do této kategorie zapadalo. Ani ovesnou vločku, ani gram cukru. 

16. Jsem hodně cílevědomá a neumím být zaseklá na jednom místě. Jakmile cítím, že se nikam dál neposouvám, vymyslím si další nové cíle a překážky, které se snažím překonávat. A to platí naprosto ve všem, ať už tréninku, práci či vzdělávání se. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

17. Mezi mé nejoblíbenější předměty se ve škole vždycky řadila matematika a cizí jazyky. Nesnášela jsem fyziku a dějepis.

18. Umím anglicky číst, psát i mluvit víceméně na úrovni rodilého mluvčího – velké díky dvou létům v Americe a taky tomu, že jsem v osmnácti moc chtěla a udělala si cambridgský certifikát z angličtiny. Šest let jsem se učila i francouzsky a tři roky španělsky. Kávu bych si v těchto jazycích asi objednala:D.

19. Dříve jsem nesnášela mluvit před lidmi a docela se styděla. Ještě před třemi lety by mě nenapadlo, že budu nyní v pohodě natáčet videa na Youtube ať už pro sebe nebo Aktin, vést semináře o zdravém životním stylu po celé republice a učit tříhodinové workshopy o online marketingu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

20. Zastávám názor, že vše se děje pro nějaký důvod a že všechno nás nějakým způsobem formuje jako osobnosti. Už od mala věřím v reinkarnaci, jinak ale věřící nejsem. Spíš science-uznávající osoba.

21. Z aerobiku (asi) jsem měla solidní základ na budování síly a taky se hodně rychle učím napodobovat různé pohyby. Už asi po roce crossfitu jsem trhala přes 50 kg a nadhazovala skoro 70, takže jsem měla docela „zázračné“ začátky. Teď už musím na každém kile poctivě pracovat a budovat hlavně sílů středu a vrchu těla, která mi bohužel v začátcích víceméně zcela chyběla. 

DSC_0083

22. V životě bych nesnědla kyselou okurku, tlačenku nebo cokoliv s aspikem. 

+ BONUSOVÝ BOD: Miluju cestování a jednoho dne bych chtěla navštívit většinu koutů světa. Nebojím se hor, výšek, vody, přírody, spaní pod širákem ani cestování jen s batůžkem. Do toho všeho chci určitě jednou v životě jít! Nejdál jsem byla v Karibiku, v Portoriku a na západním pobřeží USA. 

DCIM104GOPRO

Kolik z těchto bodů jste o mě nevěděli? Všechny nebo naopak žádný?

Dejte mi vědět do komentářů!

Mějte se krásně, L. 

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s