TÉMA K ZAMYŠLENÍ?

Téma, které je v mé hlavě už nějakou dobu. Dlouho jsem ho formulovala, snažila se ho dát na papír. Včera jsem v knížce, kterou nyní čtu, narazila na kapitolu, která tomuto tématu naprosto odpovídala. Na osud věřím a věřím, že vše je tak, jak má být. Pro mě to bylo malé pokopnutí se k tomuto vyjádřit a třeba otevřít oči někomu z vás, i kdyby to měl být jen malá myšlenka v hlavě jediného z vás. Možná to zní jako klišé, ale opravdu to tak myslím. A mě samotné tento přístup pomohl v životě a to hodně. 

large2.jpg

Dnes se ve článku nebudu věnovat crossfitu, vzpírání, fitness, výživě ani cestování. Podíváme se na téma, které se prolíná životem naprosto KAŽDÉHO Z NÁS. Možná to pro vás u mě na blogu bude maličko nezvyk, každopádně skrz svůj Instagram se snažím lidi motivovat nejen k aktivnímu a zdravému životnímu stylu, ale také k sebelásce, pozitivitě, jednoduše lepšímu životu.

Každý den potkáváme ve svém životě různé lidi. Vstáváme vedle svého partnera, v práci sedíme 8 hodin vedle našich kolegů, na meetingu se šéfem, ve škole se spolužáky a takhle bych mohla pokračovat dlouho. Všimli jste si někdy, že lidi kolem sebe můžeme rozdělit na ty, v jejíchž okolí se cítíme dobře a na ty, u kterých je to přesně naopak?

P6241391.jpg

A teď mi řekněte jediný důvod, proč byste se měli obklopovat těmi, co vám dělají v životě neplechu či přináší negativní věci? Nikdo není napsáno, kdo musí být součástí našeho života a kdo ne. To je to krásný, všichni si můžeme vybírat! 🙂 

large.jpg


Pokud máte v hlavě strašáky, máte těžké období, trpíte depresemi a další… proč si ještě přihoršovat někým, kdo je negativní, pomlouvá, nadává a ve všem vidí to špatné? Neumí ocenit vaše úspěchy, vyslechnout vás, podpořit, poradit?


Myšlenka, která může být pro plno z nás těžší ke zpracování, může nám trvat než si to uvědomíme nebo podnikneme nějaké kroky. Ale věřte mi, že planeta je plná skvělých, inspirativních, usměvavých, vzdělaných, přátelských, (mohla bych pokračovat do nekonečna) lidí jen zkuste otevřít oči a vemte to do svých rukou!

Někdy není lehké si to vůbec uvědomit, ale co je ještě těžší je něco pro to udělat. Nechat někoho jít, protože nám bere. Naschvál nepíšu „nic nedává“, ale bere, Negativní lidi nám totiž většinou berou sílu, pozitivitu, energii, zápal, motivaci a to nepřeháním. Občas je smutné, že to může být člen naší rodiny, rodič nebo nejlepší kamarád. To jsou přesně ty okamžiky, kdy je to těžké, protože máme pocit, že takový člověk v našem okolí být musí. A vracíme se znovu k tomu, co jsem už psala – opravdu nikdy nemusí. Je to jen na vás, na vašem posouzení toho, jak moc vám tento vztah dává či bere. 


Je to už pár let, co jsem si tohle uvědomila a věřte mi, že to občas bolelo a občas i bolí, ale teď už můžu s jistotou říct, že to FUNGUJE a je to nejlepší pocit

PA060081.jpg

Btw. neberte tohle vůbec jako smutný či pochmurný článek, spíš naopak. V mém životě se nic hrozného neděje, tyhle věci jsem si uvědomila už dávno, spíš jsem se nyní rozhodla vám je sepsat a třeba tuhle myšlenku přenést na někoho dalšího. Zároveň vás tímto nechci pobouzet k tomu, abyste se na všechny vykašlali a čekali, kdo vám padne pod nohy. Je třeba si uvědomit, že co dávám, to většinou i přijímám, začít u sebe a pak se podívejte na svoje okolí. Nedělejte ukvapené závěry a o to víc si važte všech těch usměvavých a pozitivních lidí kolem vás. 

Možná to zní odvážně a taky že ano, dávku odvahy na to potřebovat budete. Taky trošku sebelásky, zdravého sebevědomí a cílevědomosti. Nejsou tohle ale všechno vlastnosti, které v sobě chceme pěstovat?

Co si o tom myslíte? Taky jste měli někoho blízkého a váš vztah tak nějak vyšuměl tím, že jste se posunuli dál?

Mějte se krásně, L.

PA060145.jpg

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s