NA OTOČKU DO BENÁTEK

Vždycky jsem byla ta, co nejraději darovala nějaké zážitky, výlety a podobné věci. Tím líp, že jsem k sobě našla někoho, kdo to má v oblibě taky. Když jsme si s přítelem pod stromeček navzájem nadělili výlet do Itálie, zaradovali jsme se, že jsme nevybrali stejné město a stejný termín a už se těšili na lednový víkend v Miláně a únorový výlet do Benátek. Přímo na slavný Benátský karneval! 

Článek se nejmenuje „na otočku“ jen tak. V Benátkách jsme nestrávili ani jednu noc, jen jeden krásný slunečný a dlouhý den. Zato dvě noci jsme strávili v autobuse. A z toho jsem měla už od začátku maličko strach. Co když se vůbec nevyspím a budu pak v Benátkách jako chodící zombie, v jehož žílách koluje 100% kofein? Co když budu z toho malého sedadla tak pokroucená a namožená, že to vlastně ani nebude stát za to? Nebudu lhát, kolovalo mi hlavou pár obav. 

Všechno ale bylo nejvíc OUKEJ. Když o tom tak přemýšlím, vlastně to bylo i efektivnější než cestovat letadlem. Autobus nás nabral v pátek ve 21 hodin večer v Brně, takže jsem z pátku neztratila ani kousek, stihla trénink, práci i nachystat svačinu na výlet. V autobuse jsme si zahráli lodě a pokojně po dlouhém dni usnuli. Párkrát se člověk převalil, postěžoval si, že nemá kam srčit nohy a v 7 ráno otvíral oči v přístavu Punta Sabbioni, odkud jsme okolo 8. hodiny odjížděli lodí přímo do Benátek. Jelikož jsme vyrazili s cestovní kanceláří, měli jsme v ceně i průvodce na celý den, ale trmácet se se skupinou po pamatákách se ním upřímně moc nechtělo, takže jsme se po opuštění lodi od zbytku na den odtrhli. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V Benátkách hlásili 9 stupňů, což je podobné počasí, jako jsme měli v Miláně. Zvolit podobný outfit mi proto přišlo chytré. Alespoň do té doby než jsme vystoupili z lodi. Jelikož leží Benátky přímo u moře, byla kosa. A to že pořádná! „Pojďme najít kavárnu, ohřát se a pak uvidíme“, se zdálo jako dobrý nápad. To jsem ale ještě netušila, že Benátky zrovna městem krásných kaváren nejsou, což mě dost překvapilo. Foursquare i TripAdvisor nám radili kavárny, které se nám podle obrázků vůbec nezdály a zradilo i mé klasické insta-hledání. Oukej, Benátky nebudou uplně hipster-kavárno-friendly. 

S modrou pusou jsme po 40 minutách bloudění (to berte doslova, ty uličky jsou opravdu zrádné) zapadli do kavárny, která se nám jako první zdála celkem oukej. Kýčovitou výzdobu a barokní židle nechme stranou, co se týče nabídky, moc fancy to nebylo. Dvě kapučína za 3 eura přístála na stole, k tomu dvě sušenky a rozplánovávání dne nad mapou. „Zaplatíme a půjdeme?“, kývnu na číšníka, který už nám nese účet. Jaké překvapní mě čekalo, když na účtu nebylo 6 euro jako bych čekala, nýbrž 13. 13 EURO ZA DVĚ KAPUČÍNA! WTF?

Wtf-Memes-06.jpg

Naúčtovali nám to asi i s těmi dvěmi Lotus sušenkami a kouskem hořké čokolády, jinak si položku „2x Cafeteria“ nedokáži popsat. Co naděláš, jednoduše jsme si dali asi nejdražší kapučíno ever. V H&Mku jsem se obohatila o jeden huňatý svetr ve výprodeji a vyrazili jsme vstříc Benátkám. 

Za den jsme stihli oběhnout plno míst, 30 000 kroků mluví samo o sobě, každopádně rozhodně jsme toho nestihli tolik, jako bychom stihli v jakémkoliv jiném městě. V Benátkách jednoduše nemáte v trasách moc na výběr, musíte se řídit těmi mini uličkami. Chcete směřovat doprava? Jednoduše to třeba 700 metrů nejde nebo není nikde žádný most. Kolikrát jsem pak měla pocit, že chodíme pořád dokola a pořád se musíme vracet, abychom někam došli. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Každopádně město bylo díky karnevalu plné veselí. Ten trvá více jak 14 dní, je spojený s programem na náměstí San Marco a s hromadou lidí, co se po ulici běžně prochází… v maskách! ❤ Od nádherných barokních kostýmů až po ty nejšílenější jako třeba 4 slečny převlečené za voňavé stromečky do auta nebo partu pirátů. Kdo nemá kostým, má na obličeji minimálně škrabošku, zakoupenou za pár euro v jakémkoliv obchodu se suvenýry. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po zemi se všude válí konfety a ta atmosféra v Benátkách je díky karnevalu neskutečná, plná sluníčka a pozitivní. Z celého dne jsem načerpala tolik energie – přesně to jsem po posledních jaksi stresujících týdnech v práci potřebovala. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Boží pizza na oběd, několik káv, tisíce nachozených kroků, vyfocených fotek a opravdu nádherný den v Benátkách. Večer jsme okolo sedmé opět nasedli v přístavu na loď, která nás převezla k autobusu a cestu zpět jsem unavená a uchozená prospala ještě tvrději než tu do Benátek. Lusknutím prstu jsem se v šest ráno probudila na parkovišti v Brně a celou neděli jsme pak měli volnou, takže i ten návrat do reality nebyl tak tvrdý. 

Jednoduše jak kdyby člověk šel spát, probudil se v Benátkách, prožil skvělý den a další se opět probudil doma. Čas využitý na maximum, tak to já ráda. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jediné, co bych Benátkám vytkla, je výběr kaváren a restaurací, který ještě na nějaké moderní evropské úrovni určitě není. Nebo jsme minimálně na takové podniky vůbec nenarazili. Spíše předražené turisitické restaurace a kavárny, kýčovitě vyzdobené s průměrným jídlem. Něco jak kdybyste šli do první restaurace na Staromáku, na kterou byste narazili. #nohate

Byli jste někdy už v Benátkách? Co jste na ně říkali? 

Mějte se krásné a těště se na vog z Benátek, který bude ji brzy! 

Pa, L. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s