A TAKHLE KONČÍ JEDNA VELKÁ #LOVESTORY

Už jsem na to ready? Budu na to někdy ready? Ale tak… oukej! Prozradím vám ten příběh behind Lucie&coffee sad lovestory. Jako Romeo a Julie, protože pokud mě sledujete dýl, víte, že ke mě kafe neodmyslitelně patří a že se náš vztah (především z mé strany) možná už někdy mohl jevit i jako psychická a fyzická závislost.

IMG_3858

Je to asi půl roku, co se potýkám s určitými zdravotními problémy. Hlavně po ránu a občas i přes den mi bývá hrozně zle od žaludku. Celou dobu jsem si to nějak odůvodňovala – no to bude ten včerejší tvaroh, to bude tohle a tamto.. a víc to neřešila. To jsem klasická já. Dokud to nehoří, tak dokážu věci hodně vytěsnit nebo si je nějak po svém vysvětlit a obhájit.

Popravdě mi dobře vždycky udělala až nějaká aktivita nebo první či druhé jídlo. Před necelým měsícem jsme byly s kamarádkama na #partyparty, víno, nějaký ten tvrdší alkohol taky padl a další den se dostavila kocovina. Jenomže ta neodešla dalších 10 dní, nechutenství, hlad nikde, bylo mi tfuj tfuj. První poslední začalo zapadat do sebe a já si uvědomila, že mám asi nějaký problém, že to uplně normální nebude. A doteď si klepu na čelo, že mi to trvalo tak dlouho.

Byl to poněkud stresující týden, když jsem to začala řešit, protože to nevypadalo uplně dobře a na seznamu už bylo i onkologické vyšetření. A povím vám jedno, to se pak teprve člověku změní pohled na svět a pritority. A ještě vám poradím – když řešíte nějaké zdravotní problémy, nikdy, opakuji NIKDY, neotvírejte strýčka Google a nesnažte se přijít si na diagnózu sami. Rakovina, exotická nemoc, leukémie, malárie, je to s tebou špatný, umřeš. To nemocnýmu tělu a slabší psychice opravdu nikdy nepomůže.

Po tom všem to pro mě ale dopadlo vlastně strašně dobře, i když to 100% oukej není. Diagnostikovali mi tzv. reflux – určitý problém mezi jícnem a žaludkem, který způsobuje zpětný tok žaludečních šťáv do jícnu. Tímto problémem ale trpí velká část populace, takže stačí trošku zkoumat, kdy a jak k těžkostem dochází, uklidnit to největší rozohnění pár pilulkami a #notabigdeal. U někoho se projevuje jako časté pálení žáhy, u někoho jako velká „těžkost“ žaludku. Neřekli mi, zda jsem si to nějak způsobila sama nebo jestli je to něco, co se jednoduše projeví až v určitém věku, každopádně jsem ale pak zjistila od mamky, že určité predispozice k tomu dědičně mám.

U mě se momentálně toto onemocnění nacházelo zrovna v hodně rozjetém stavu, takže jsem dostala na 3 měsíce prášky, od doktorky nakázáno NO COFFEE, žádný alkohol, ostré jídlo a vše, co by mi mohlo dráždit žaludek. Takže i sbohem předtréninkovky, energeťáky a další. K tomu i několik režimových opatření, co se týče jídla před cvičením, spaním a tak. 

(Pozn. redakce: Jelikož mi po zveřejnění článku přišel nespočet dotazů, co vše mi bylo doporučeno od doktorky, jelikož na to taky očividně plno z vás trpí, tak aktualizuji následující část 😊)

Kromě léků jsem dostala následující doporučení:

  1. Jak jsem již řekla – žádná káva, alkohol, čerstvé pečivo, ostré či silně kořeněné jídlo. Já vyřadila i co nejvíc všechnu možnou chemii – preworkouty, energetické nápoje, bezkalorické limonády atd. 
  2. Mezi preworkoutovým jídlem a cvičením minimálně 2 hodiny pauza. Necvičit těsně po jídle.
  3. Poslední jídlo před spánkem s předstihem 2-3 hodiny.

IMG_5861

Takže here we go, tady máte důvod, proč mě teď vždy vidíte s kelímkem iced green tea a kdo ví, jestli tomu někdy bude jinak. To ukáže čas! Já jsem ale nejvíc happy, že stačí prášky a nějaká opatření a bude mi po ránu zase bývat hej. A těším se na to strašně moooc. Protože to už se dlouho nestalo.

P.S. – Je to už 10 dní, co jsem neměla kafe. Zatím mi vůbec nechybí, ani na něj nemám chuť. Spíš naopak! Přijde mi, že jsem víc energická, cítím se líp (tady to může být i těmi prášky) a začínám si ještě víc zamilovávat různé čaje. Ale budu vás dál updatovat o mé kávové odvykačce😄

Na jednu stranu jsem možná vlastně i ráda, že jsem byla v našem vztahu zastavena, protože to už začínalo být dost serious. Pocit, že bez kávy nepřežiju den. Co den? Hodinu! Bez kávy bych den ani nezačala. A takovou závislost ve svém životě mít nechci.

P.S.2 – Zdá se mi to nebo je to hra osudu, že jsem dostala stopku na kafe stejný den, jako když mi konečně dorazil dlouho očekáváný a krásný tumbler z Vemzu na moje ranní cesty na trénink/do práce?! Budu asi muset pozměnit rituály… na horkou vodu s citrónem?:D 

IMG_5631

Jak jste na tom s kávou vy? Závislákujete, dáte si občas nebo nepijete vůbec?

Mějte krásný týden!

Papa, L.

IMG_6024

One Reply to “A TAKHLE KONČÍ JEDNA VELKÁ #LOVESTORY”

  1. Kafe mám ráda, ale závislák vážně nejsem 😀 vlastně ho piju hodně až teď, co se učím na zkoušky – ale můj problém – nefunguje na mě – energii po něm nemám 😀 takže si to všechno psychicky vsugerovávám, že to jde 😀
    Jinak ten reflux – nic pěkného, ale pokud se budeš řídit preventivními radami, tak by mělo být vše v pořádku 😉 a jednou za čas ti potom neuškodí něco „zlého“ 😀 Takže přeji, ať je ti brzy dobře 🙂

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s