LIGA ŽEN & PRVNÍ MUSCLE UP

Minulou sobotu se v Brně konalo 2. kolo ligy žen ve vzpírání. Letos poprvé závodím za brněnské družstvo A, takže nějaký ten malý tlak už na závodech ve vzpírání pociťuji.

Poprvé jsem se také rozhodla jít na to maličko jinak. Obvykle totiž závodům ve vzpírání předchází jemné odvodňování, se kterým je spojený i nízký příjem sacharidů, soli a v konečné fázi i vody. Proč odvodňování? Na lize se totiž naše zvednutá váha násobí koeficientem tělesné váhy, tudíž čím míň vážíš, tím víc máš při nazvedané stejné váze bodů. 

Zároveň je ale odvodňování i nějakým tím neobvyklým „zásahem“ do lidského těla, takže je tam pak opravdu tenká hranice toho, že je tělo unavené, bez energie a na závodech ze sebe pak nemůže vydat maximum. Mě se naštěstí odvodňování ještě nikdy moc (ano, píšu moc, protože MČR bylo docela na hraně) nevymstilo, ale nikdy neříkej nikdy a proto jsem to tentokrát nechtěla moc riskovat. 

Jelikož jsem od března víceméně „v dietě“ a už se mi podařilo shodil cca 4 kg, věděla jsem, že už tak na tomto kole navážím o dost méně než na tom prvním a tak jsem se rozhodla, že to nebudu řešit. V pátek jsem si tedy dopřála ještě svých krásných 210 g sacharidů, dokonce i víc než je můj průměr, a v sobotu se šlo na to!

Z prvního kola si moje družstvo odneslo 1. místo a věděly jsme, že když na tomto kole zase podobně zaválíme, budeme celkovému umístění za letošní rok zase o něco blíž. Poprvé jsem taky startovala v první skupině, takže po odvážení do mě zapadla snídaně a v 11 hodin dopoledne už jsme startovaly. A víte co na tom bylo super? Dala jsem si osobák!!! Plná energie, nervičky sice byly, ale za mě zatím jedny z nejlepších vzpěračských závodů. 

A víte, co na tom bylo ještě super? Po poledni jsem měla hotovo a plná endorfinů z osobáku na nadhoz jsem měla tolik energie, že jsem se ještě vydala na jednu lehkou fázi na crossfit. V plánu byl lehce air bike na vyjetí. Jak nakonec tato fáze dopadla?

Víte co, raději se asi podívejte na můj vlog z celého dne 😛

 

Po dlouhé době jsem ho propojila i s malou ukázkou mého jídelníčku, který byl tentokrát obohacený i neobvyklou večeří! #zaodměnu 😁

Jeden z nejlepších dní za poslední dobu, opravdu! Momentálně na něj vzpomínám z postele, nadopovaná ibalginem a prolitá bylinkovým čajem. Přepadl mě nějaký bacil, který mě sice vyřadil ze včerejších týmových závodů v Ostravě (#smuteček), ale vypadá to, že s ním zatím dost statečně bojuji a že u brzy zase budu v plné síle trénovat a fungovat!

Jak se nakonec naše družstvo v druhém kole umístilo zjistíte ve videu také a řeknu vám jedno – třetí kolo bude podle mě boj. Bude to dost těsné.. a já se nemůžu dočkaaaat!

Mějte se krásně, poctivě cvičte, regenerujte a hlavně nechyťte žádný bacil jako já. Je to OTRAVA! 😂

Papa, L.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s