Co bylo PO.

Jeden týden a dvě události, na které jsem se chystala docela dlouho. Třetí listopadový týden, finále Missky a co hlavně – Mistrovství republiky ve vzpírání. Dvě události, kvůli kterým jsem musela držet váhu docela na uzdě a kterými tak nějak vrcholila moje loňská sezóna. Natáčení videí na toto téma, neustálá kontrola toho, kolik jím, celé zakončené třídenním odvodňováním, jelikož jsem měla se svými 64 kg neustálou obavu, že po 63 kg do váhové kategorie na MČR nespadnu.

Odvodňování bylo zajímavé. Středa, čtvrtek, pátek.. nic moc zajímavého. Takový návrat k nejstriktnějšímu paleu. O odvodňování jsem natáčela videjka, která doost možná i sestříhám, protože tohle téma vás všechny docela zajímalo. Ve zkratce sacharidy po 3 dny téměř nula, příjem vody okolo 8 litrů a žádný sodík. Zní to hrozně, ale tak strašné to nebylo. Co bylo děsné byla SOBOTA. Příjem vody by se totiž den před měl blížit co nejvíc nule. Tělo, které bylo tři dny přelívané totiž nadále vylučuje vodu, ale vy už nepijete, takže logicky jde dolů i váha.

img_6807

V neděli jsem pak na mistrovství ráno navážila pro mě téměř nereálných 60,5 kg.. no, podle mého názoru to trošku podvažovalo, ale dobře pro nás. Stříbrná medaile z MČR se vezla domů a mě tak začínalo pár dní, kdy jsem plánovala úplně vypnout. Dva dny bez tréninků, volnost v jídle. V neděli jsme hned po odvážení jedly uplně všechno, takže popravdě jsem už ani v pondělí na nic chuť neměla a najela na svoji plánovanou reverzní dietu. Takovou ale trošku uvolněnější než nějaká bikina po soutěži. 

Postupné zvyšování příjmu sacharidů a tuků o cca 5-10% za týden, s nějakým tím dnem, kdy jsem to uplně na 100 % nepočítala, kdy padl nějaký ten trdelník, donut a nějaké to cukroví, které mě v práci z kuchyňky prostě volalo.

Pozn. Článek na reverzní dietku by vás zajímal?

img_8747

Víkend v Bělěhradu poprvé na závodech jako judge, víkendový kemp s trenérem. Do toho firemní vánoční večírek a Vánoční pohár ve vzpírání. V jeden víkend. A to je něco, k čemu bych se určitě chtěla vrátit, protože vás mileráda pobavím.

Na firemní večírek jsem se těšila dost dlouho, ale zároveň jsem věděla, že další ráno v 8 budíček a jde se vzpírat na závody, které byly naštěstí v Brně. Závody, které naštěstí bere každý docela s nadhledem, u mě to nebylo opakem. Ale i tak, nechcete si trhnout (doslova:D) ostudu. Plán byl jasný – dvě, tři skleničky vína a okolo půlnoci být doma. U mě normálka, neměl by být problém. Firemní večírek byl pecka. Hromady skvělého jídla (jen tedy pro mě nic, já se další ráno vážila, takže poslední jídlo okolo 5.. nevadí:D), skvělá společnost no a … skvělá zábava. Asi až moc dobrá. Trošku se to rozjelo, už se nalívaly panáky a já se menšímu tlaku okolí neubránila. Vlastně další moment, který si po půlnoci pamatuju jsou spíš takové mžiky – trsáme v klubu, naháníme rozjezd, ujíždí nám rozjezd, čekáme v nonstopu na další, mám zablokovaný telefon, nenastavím si budík, jsem moc unavená, usínám.

Ráno v 11 mě budí telefon, respektive několik nepřijatých hovorů a smsek. O MŮJ BOŽE, LUCINO!! To vážně? „Trenére, já se hrozně omlouvám, ale já zaspala!“ „To nevadí Lucinko, řekni mi, kolik vážíš?“ Sakra, to mám jako jet vzpírat? Hladinka ještě na velice značné míře. Možná ale i to byl důvod, proč jsem trenérovi váhu nadiktovala no.. kuráž posilněná alkoholem. „Dobře, zařídím to a ty pospíchej, za hodinku startuješ.“

Můj mozek v té chvíli nepracoval, jen jsme sbalila tašku a už uháněla na vzpěrárnu. Plán byl nenápadně se vmísit mezi závodnice, tyjo, ani si nikdo nevšimne, že jsem tam nebyla. To by si mě ale hned při vchodu do rozcvičovny nemohli všimnout kamarádi a začít: „Eeeej, kohopak to tu máme? Kdopak nám to včera roztočil?“ No.. asi si to dokážete představit 😀 Ode mě to nikdo nečekal, takže mi to dali i značně sežrat. Ale já se tomu jen smála. Vlastně jsem se smála sama sobě a především svým výkonům. Trh 55 kg až na třetí pokus, nadhoz 75 už šel líp a já ihned vyrážela se dát domů dokupy a na pizzu, kterou jsem plánovala už od mistrovství, ale pořád se do ní jaksi „neodhodlala“. 

img_7861

Najíst, rychlá sprcha a zpět na závody, fandit klukům a večer na vzpěrárně oslavovat trenérovy narozeniny, něco málo pro změnu popít, samozřejmě s dortem a pořádným pečeným kolenem. Paleo hadra:D 

No řeknu jedno .. to byl víkend! Dostávala jsem se z něj ještě dobré dva týdny, to vám nelžu. Nejen alkohol, ale i životospráva a jídlo level 0, spánek level -1000 a jak se to nastřádalo, tak se to se mnou ještě chvíli táhlo. Venku do toho ty šílené mrazy a před Vánocemi se pořád po večerech někde venku běhalo. Když ty trhy v Brně byly tak krásné! 

Celé to vyvrcholilo vlastně mým návratem na Vánoce domů k našim. V ten moment, co jsem po šíleném týdnu v práci, trénování a s opravdu malým množstvím spánku dorazila domů, už jsem byla v teplotách. Chřipka, Vánoce s Ibalginem a Olynthem a opět – totální vypnutí. Ale zase – kdy jindy bych se já donutila ležet a léčit se než přes Vánoce? Nikdy!

Silvestr proběhl už opravdu v poklidu, jen pár skleniček vína v super Aktin společnosti, Člověče nezlob se, ve 2 do postele, ale nemoc se se mnou táhla ještě asi do půlky ledna. No ale co bych čekala, když jsem normálně trénovala a fungovala. Druhý lednový týden byl proto opět ve znamení „dolehla na mě nemoc“ a já šla do sebe a opravdu jsem ji DOLÉČILA. Dobrovolně jsem 4 dny opravdu necvičila, spala okolo 8 hodin každý den a opravdu si odpočla. No teď jsem za to opravdu ráda, protože můžu zase naplno trénovat. 

Plno z vás si asi poklepe na čelo a řekne si „Sakra, 4 dny.. co to je? Je normální?“. No odpovím vám rovnou – nejsem. Hold tak to je, když jsme zvyklí trénovat 2x denně, potkávat v gymu kamarády, vždy na tréninku vypnout, nechat hlavu si odpočnout. Ale nic hrozného. 

img_7645

Nebudu vám lhát, že bych třeba nepřibrala:D Okolo mistrovství jsem měla bez odvodnění nějakých 64 kg a 11,5% bodyfat, teď se pohybuji někdy okolo 67, někdy 68, jak se tomu tělu zachce. Na Inbody jsem byla v týdnu a mám okolo 13,5% bodyfat. No pořád je to dost pod tím co bych údajně měla jako holka mít, ale zase u sportovce je to naprosto normální. Na té hrazdě bych víc už fakt neunesla! 😀  Maximální příjem byl v prosinci okolo 2300 kcal, momentálně to chci zase maličko dolů, na mých ideálních 65 kg. Asi hlavně kvůli vzpírání a tomu, abych v lize udělala družstvu co nejvíc bodů. Takže se točím okolo 2000 kcal a níž ani jít neplánuji. Potraviny, co jím jsou víceméně modifikované paleo, obohacené o sacharidy (rýže, vločky) a protein. Navíc si to jídlo už ani neměřím a nevážím tak přesně jako předtím. Zeleninu jedu od oka a když večer padne lžička arašídového másla navíc, tak se opravdu svět nezboží. 

img_9157

Popravdě se cítím teď opravdu fajn, i když váha je docela zaseklá, trénuji teď opravdu dost, opět jsem najela na kreatin, takže docela gaiiinz a jsem spoko. Jednou za týden pak chodíme jíst někam ven, kdy se pořád snažím to do čísel napasovat, ale je mi jasné, že stoprocentní to nikdy od oka nebude. Ale whatever!

Každopádně to teď opravdu nějak neřeším, cítím se dobře, mám energii na tréninky, líp spím a tak. Předsevzetí na 2017 jsem si opravdu nedala. 2016 byl náročný, vím moc dobře, že znovu už by moje tělo takový rok nedalo. Nebo možná dalo, ale už ne bez zdravotních následků. Okolo 13 crossfitových závodů, nespočet víkendů na soustředění s Misskou, neustálé cestování, dvoufázové tréninky atd atd. Ale jsem zastánce toho, že jsem si tím musela projít, vyzkoušet a teď je čas se zase začít dívat na to vše trošku jinak. Tělo máme jen jedno.

img_9306

Těžké tréninky, makat na sobě, ale úměrně odpočívat, dobře jíst, růst v práci, být happy. Hodně jsem se teď začala zajímat celkově o výživu, tělo, svaly, cviky atd. To mě baví a zajímá (kromě marketinguu). To bude můj 2017. Jsem rozhodla!

A o mém tréninku a závodních cílech se pobavíme hned příště 🙂 … pár změn totiž taky nastalo! A k tomu ještě #ReebokCrossfitVýzva, to mě moooc baví.

Krásný víkend všem! L.

img_9113

Ten #happyface, když po 2 měsících bydlení sama konečně máte troubu! Foodie is back!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s