BATTLE OF BRNO

Poslední crossfitové závody tohoto roku.. nádech, výdech. Ale ano, je to tak. Odhopsám Missku, odvzpírám MČR a pak si dávám závodní off-season. Musíme makat na nedostatcích a trošku dát tělu oddych. To zní ode mě docela dospěle? A taky mi to trošku rve srdce, nedokážu si představit, že třeba 3 měsíce nebudu nastoupená na závodní ploše a čekat na odpočet. 13. závody v jednom roce a to počítám jen a jen crossfit.. docela intenzivní ne? To je víc jak jeden závod za měsíc.. #blázen.. ale baví mě to!

O mé maličké závodní krizi jsem už mluvila ve svém videu ze závodů No excuse, kde jsem sama sebe na závodní plošině docela nepoznávala. 

 

Od té doby uplnylo už pár týdnů a mě minulý víkend čekaly ony poslední závody, na které jsme se chystaly s Newbies týmem. Týmovky? To přece bývá sranda. Popravdě jsem ani nebyla před závody nějaká nervózní a spíš se těšila. Hodně těšila. Protože náš tým je prostě NEJLEPŠÍ. Jedni se nás ptají, proč jsme v týmu s klukama v NewParku, když jsme CF Destiny? A ehm… no a co?:D Nejvíc si sedíme, podporujeme se, užíváme si závody a nic nehrotíme. A už máme i týmový trička, co jsou nejvíc boží! Už je to černý na bílým, my jsme prostě NEWBIES a z nás jde strach!

14915259_10209463004906428_5169440459844031832_n.jpg

#nebotakyne #natojsmemocsladcí

Zároveň to byly první závody v mém životě, kterých jsem se účastnila jako druhoúčastník. Toto letí, to je neskutečný. Včera to byl přesně rok od mých úúúúplně prvních crossfitových závodů Bestie Open, kde jsem skončila snad na 31. místě z 33. Ale to přece k začátkům patří ne? Sledovat pak ten progress je o to sladší. Závody Battle od Brno se ještě loni jmenovaly CFT Battle a byly to hned moje druhé crossfitové závody minulý listopad. Trošku si společně zavzpomínáme u reportu ze závodů, co vy na to?

CFT Battle 2015

Když ten článek čtu, popravdě se v koutcích trošku usmívám. A vzpomínám na své nekonečné boje s prvními C2B, ach to bylo tak sladké:)))

No ale abychom se taky dostali k tomu, o čem tento článek vlastně má být. Dvoudenním závodům Battle of Brno. Celý závod se konal v Brně, takže bylo opravdu velice fajn, že jsem se konečně nějakou sobotu mohla vyspat déle než do 5 do rána.. a to dokonce do 6 do rána!:D WOD nám zveřejnili v pátek večer a hned v prvním na mě koukalo „Plavání s tonoucím“…. Ehm cože! Ale tak týmová práce, to nějak dáme. Závody se konaly v tělocvičně na Lesné, kde je i bazén, takže nás na první workout nahnali všechny tam a plavali jsme.. a klikovali. Klikovali 10 minut v kuse. Synchronně. 168 kliků. #tochceš. 2. místo po prvním workoutu? #tochceštaky!

WOD 1 – 18 minut cap:

  • Každý jednou přeplavat délku bazénu 25 m s plastovou figurínou naplněnou vodou (=tonoucí).
  • Do konce času synchronní kliky.

Konkurence rozhodně nebyla malá. Z ČR i SK se sjelo i několik dost známých jmen, aby sestavili zabijácké týmy a my jely na závody proto spíše s úmyslem si to pořádně užít! A s cílem zkusit se dostat alespoň do finále. Druhé místo pro nás byla pořádná pecka a nakoplo nás to makat na 200% dál, protože finále se pak zdálo dosažitelné.

V druhém a třetím workoutu nás čekaly dvě části. Asi už si nevzpomenu, jaký byl timecap, hlava děravá. Ale myslím, že to bylo 16 minut.

Část A: Každý musel uveslovat 750 m.

Část B: Do konce time capu synchro angličáky s přeskokem přes bednu a tyče.

Zní to, jako kdybych se neuměla vyjádřit že? Ale ono se to nedá lépe popsat, přísahám. Přikládám proto obrázek této děsivé věci!:D

14959043_1356051131085909_914394237_o

Kluci neskutečně urvali veslo, stihli jsme přes 50 angličáků, vyplivli plíce a po třech workoutech jsme se nacházeli na celkovém prvním místě a popravdě se nám to ani moc nechtělo věřit. Čekal nás poslední sobotní workout a my byli namotivovaní makat a vypustit duši. Finále jsme už měli skoro jisté, ale jeden nikdy neví!

Ve čtvrtém workoutu nás čekaly těžké KBly, se kterými se už jen při rozcvičování většina prala. Holky se lámaly pod 24 kg a ono není divu. Udržet takovou váhu nad hlavou v jedné ruce a ještě s tím dřepovat? I mě to dalo neskutečně zabrat a to mám váhy fakt ráda ❤

V posledním heatu přišla řada i na nás a s tím tento workout:

WOD 4:

Každý musel odjet svoji část jednoho cviku a museli jsme se střídat kluk-holka-kluk-holka…

  • 30 KB swingů jednoruč s 24/16 kg (kluci/holky)
  • 15 KB OHS jednoruč na pravou i levou 24/16 kg
  • 20 KB swingů jednoruč s 32/24 kg
  • 10 KB OHS jednoruč s 32/24 kg 

Po čtvrtém workoutu malinečký propad na druhé místo a první závodní den byl nadmíru úspěšně za námi. My vyrazili ještě s děckama na sushi, někteří na running, ale to jsme věděla, že si dovolit nemůžu i přes to, že jsem za celý den měla jeden proteinový nápoj a malou pohankovou kaši. Já bych se zase přejedla a další den se nehnula. Natož závodila a bojovala o bednu!

Doma jsem do sebe nacpala ještě nějaké maso a brambory a utíkala spát. V neděli jsem se probudila plná sil a kupodivu mě vůbec nic nebolelo. Jen jsem po sobotním velkém výdeji a malém příjmu měla neskutečný hlad, takže pohanková kaše padla vhod a uhánělo se do Brna do dalšího závodního dne.

14881764_10209445215541705_110953120_o.jpg

V semifinále nás čekal workout, na který jsem se osobně nejvíc těšila, ale jiní členové se ho zase nejvíce báli. Naším úkolem bylo naložit na osu váhu, se kterou budeme schopní 12 minut holky dřepovat přední dřepy a kluci jet hang power clustery aniž by se činka dotknula země. Počítala se pak celkově nazvedaná váha. Klárka má ale špatné kolínko dlouhodobě a záda, takže jsme si nemohli dovolit nasadit tam váhu, jako ostatní týmy v top 5. Ale zdraví je jednoznačně přednější proto bylo cílem dát menší váhu a jet neskutečný bomby. No… ty ale jely i ostatní týmy. I s 10 kg navíc na ose. Posun na 3 místo a bodový náskok jsme trošku ztratili. Aspoň motivace makat ve finále ne?

Jeden bod na nás měli ze čtvrtého místa a my věděli, že je to teď nebo nikdy. A asi vás nebudu natahovat, tentokrát to prostě bylo to nikdy. Do finále jsme dali všechno, zajeli jsme ho naprosto krásně a víc jsme už udělat nemohli… což je supr pocit:) Bohužel to ale na bednu tentokrát (OPĚT!) nestačilo a my skončili na 4. místo o pouhý jeden bodík. #smolíkpacholík

Finálový workout vypadat následovně:

  • 200 cal veslo
  • 200 C2B
  • 200 thrusterů

Po celou dobu musel někdo z týmu, klidně dvojice, držet 50 kg patník. Jo, patník:D

14875235_10207341458357533_839600401_n.jpg

Fotka, z průběhu finále :)) Hlavně s úsměvěm žejo!:D

Smuteček chviličku byl, hlavně jelikož jsme měli tak skvěle našlápnuto a druhým dnem si to trošku pokazili. Ale tak co? My si závody užili na 10000%, bylo to naprosto boží a navíc víme, že až příště oěpt v plné palbě nastoupíme, už si nic utéct o bod nenecháme. Ani o půl bodu. My už na té bedně prostě budeme! A i kdyby ne… 🙂 I tak je to boží s něma závodit a každej závod bude stát za to! Díky děcka za skvělý víkend, nemůžu se dočkat, až to na jaře zase rozbijeme.

A pokud jste i po článku pořád trošku zmatení, jak to na závodech teda vypadalo, tak se určitě mrkněte na moje videjko ze závodů, kde jsou i záběry z některých workoutů, čerstvé pocity a plno dalšííího :*

Mějte se všichni strašně krásně! A děkuji, že jste si přečetli můj reportový článek:)

Pokud na mě cokoliv máte, tak pište komentáře, mailíky cokoliv! 

Papa, L.

14725688_1070776949688017_8246959314552973461_n.jpg

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s