LONDON 2016

„Tyjo, strašně ráda bych se podívala znovu (a někde i poprvé) do všech větších evropských měst.“, říkám doma nadšená po návratu z Itálie. „Ale je jich dost, měla bys začít co nejdřív.“ „A tak nevymyslíme ještě přes prázdniny něco spolu? V srpnu mám skoro volno.“ „Hele, tak joo, to zní super. A co tě láká nejvíc?“ „Co takhle Londýn?“

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

A bylo to! Už jsme se sestřičkou hledaly letenky a ubytování. Obě přes prázdniny makáme v práci jako draci, tak je třeba si to i trošku užít, ne? Jelikož náš taťka pracovat dva roky v Anglii, nasbíral přes aerolinky docela dost „věrnostních“ bodů, které by mu brzy propadly, takže letenku jsme měly víceméně za pusu. S ubytováním už to ale bylo horší. Booking.com jsem měla projitý za chvíli a pokud by člověk nechtěl sdílet pokoj s dalšími 10 cizími lidmi, tak pod 9.000 Kč bylo najít ubytování na 4 noci téměř nemožné. Tím se náš plán, vzít to co nejvíce nízkorozpočtově, celkem začal kazit.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tak v letadle jídlo na jedničku! 

Přes Airbnb a Couchsurfing jsme v Americe při cestování bydleli neustále, proto sama jaksi nechápu, kde se opět můj mozek procházel, že jsem si na tyto ubytovací portály nevzpomněla dříve. Bohužel jsem si ale vzpomněla taky docela pozdě, takže bydlet zcela zadarmo přes Couchsurfing už bylo téměř nemožné, vše bylo plné či hostitelé rozjetí na vlasních dovolených. Ale Airbnb už nabízelo nespočet možností, některé i o polovinu levnější než bydlení v hotelech. Takže, když jsem našla ubytování u miloučké Mirandy za jen něco málo přes 5.000 Kč za 4 noci, s vlastním pokojem, byla jsem nadšená.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ve čtvrtek ráno nám tedy zvonil budík ve 4 hodiny a v 5:40 jsme už seděly ve vlaku směr Praha. V Praze jen nasednout na Airport Express, odbavit se, bum, bum, bum. A v 11 hodin jsme už seděly v letadle. A jaké překvapení, jaké skvělé jsme měly sedačky – ale nebudu prozrazovat víc, vše je ve videu! 😛

Po příletu na londýnské Heathrow jsme ulovily naše kufry, koupily si otevřenou jízdenku na metro a autobusy na 7 dní (joo, víme, že jsme tam byly jen na 5, ale na tolik neprodávají a navíc to pořád vyšlo levněji!) a uháněly se ubytovat. Abych řekla pravdu, tak jsem z toho byla malinečko nervózní, přece jen se člověk může neukázat atd. (ale riskovat špatné hodnocení většinou nikdo z oveřených lidí nechce, takže ani nebyl důvod). Usměvavá Miranda nám otevřela dveře malého roztomilého domku ihned po zazvonění. Překvapila nás i blízkost od centra, z Picadilly jsme jely snad 5 minut metrem, pak 10 minut pěšky a bylo to. Po 3. hodině jsme se tedy už necházely v náádherném typicky britském pokojíčku s manželskou postelí a celkově skvěle zařízeným domkem. A velkým! To se v Anglii jen tak nevidí. Nejvíc se mi líbila obří kuchyně, jooo, to je něco pro mě.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Začal se na nás sice podepisovat spánek, ale hlad byl silnější a proto jsme se vydaly na jídlo. Ehm.. pardon. Ne na jídlo, ale na nejfantastičtější dobrotu celého světa a mé nejoblíbenější jídlo na planetě – CHIPOTLE!! Yes, slyšíte správně. Už jsem na něj pěla ódy po Americe, kde jsem ho jedla každý (já fakt nekecám, každý) den na večeři. A nikdy se ho nepřejedla. A milovala ho každým dnem víc a víc. Zjištění, že s eněkolik poboček nachází i v Londýně, mi zajistilo obří úsměv na tváři i přes velkou únavu a můj milovaný salát s mixem kuřecího a hovězího steaku s hromadou salsy a quacamole způsobil takový nával energie, že jsme ještě večer zvládly 2-hodinkovou procházku po nočním Londýně. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V pátek a sobotu jsme měly na plánu sightseeing, v neděli pak nákupy a v pondělí dopoledne nějaký park a odjezd. Takže vlastně tak dlouho jsme se nezdržely. Ale já jsem zase moc ukecaná! Jak to vlastně všechno dopadlo, co jsme který den viděli a zažily, uvidíte na videu:) Zase bych všechno vykecala. #spoilerlucie

V pondělí jsme se po dopoledním programu vrátily na pokoj, sbalit si kufry a ve 2 jsme už uháněly na letiště, odkud nám v 16:35 letělo letadlo směr Praha, v 9 pak vlak do Brna a z Brna hurá autíčkem domů. Po půlnoci už jsme ležely mrtvé v postelích a libovaly si, jak jsme to krásně zvládly a jak jsme si dovolenou užily.

IMG_0562

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Takže se připravte na hodně památek, jídla, kávy (lol, jsem s tím už fakt trapná), ksichtíků, trapných hlášek a prostě parádního londýnského výletu!

Video najdete ZDE.

Na videu můžete vidět všechna klasická místa, která si v Londýně nesmíte nechat ujít. Od Buckinghamského paláce, přes Tower bridge až po Picadilly Circus či Camden Town ( ❤ ❤ ❤ – NEJLEPŠÍ MÍSTO!!!). Detailněji se o must-see místech a tipech na jídlo v Londýně ale plánuji ro

zepsat až v dalším článku, takže zatím nasajte atmosféru, trošku to omrkněte a až budu o místech mluvit, už budete mít alespoň malý přehled!

Byli jste už někdo navštívit Londýn? Jak se vám líbilo?

Papa, L.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

2 Replies to “LONDON 2016”

  1. Já v Londýně byla už 4x a je to krásné město♥.
    Koukám, že jste měli super počasí… To se málokdy stává (teda mě se to nikdy nestalo) :D.
    Musím říct, že by mě nikdy nenapadlo takhle řešit ubytování. Takže moc děkuju za nápad! 🙂
    A ty patatas vypadají božsky!

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s