AND IT’S OVER // CROSSFIT THE OPEN 2016

A je to za námi. 5 týdnů očekáváných workoutů, srandy, dřiny, rozedřených dlaní, namožených zad, ramenou, nohou, u mě i dost nervíčků (ano, vím, že o nic nešlo, ale to bych nebyla já) a hlavně crossfitové komunity. Crossfit Games The Open 2016 skončil, top atleti na regionálky do Madridu jsou vybráni a já konečně vím, jak na tom doopravdy v ČR i ve světě jsem.

Nejdříve se ale vrátíme trošku zpátky a to před poslední workout – 16.5. Když ho předminulý čtvrtek v noci vyhlásili, byli jsme zrovna na plese a chystali se domů, když za ními přoběhl kamarád. „Už je to tam, je to tam. A není to moc hezký!“ Damn:D To, že budou thrustery, bylo všem jasné. Ale že jich bude tolik? To snad neeee! Navíc neznám člověka, co by je měl rád. 16.5 bylo totiž opakování workoutu z roku 2014. 

Hned v pátek po plese nás tedy čekalo:

WOD 16.5 : 21-18-15-12-9-6-3 of:

 • Thrusters (30 kg)
 • Bar facing burpees = angličáky s přeskokem přes osu a vždy musí být člověk při angličáku čelem k ose

Navíc tohle všechno bez time capu, prostě to musíš odjet celé.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Byla jsem nervózní a to že opravdu hodně. Ano, věděla jsem, že vůbec o nic nejde, že se letos opravdu na medailové příčky z ČR nedostanu (jestli vůbec někdy) a že jde jen o číslo. Já jsem ale stresař #dontblameme. V pátek ráno jsme se posilnili skvělou snídaní a šlo se na věc! Nejdříve šli na řadu chlapi z našeho S14 CFD týmu. O týmech jsem vám myslím ani neříkala. Každý gym si mohl sestavit tým, ve kterém musí být minimálně 3 chlapi a 3 ženy, jelikož z každého WOD se pak berou 3 nejlepší výsledky od každého pohlaví a podle toho se pak dělá pořadí. V České republice je pak ale docela těžké tým, hlavně kvůli nedostatku holek, složit. Nám se to ale podařilo, jupí a jej!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Naši chlapi jeli neskutečně. Padaly časy jako 10:50, 11:14 atd. No, tak to tam budu minimálně 20 minut, s tím jsem byla smířená. Když se spustily naše hodiny, stres šel bokem a jelo se. První thrustery i angličáky v pohodě. Hlavně šetřit dech, jet si hezky „na pohodu“. U druhých angličáků už to začalo. Bylo to fakt dlouhý. U dvanáctek už se mi chtělo docela brečet. Necítila jsem předloktí a ta 30 kilová činka byla čím dál těžší! Kamarádka mi byla hned za ocasem a to mě hnalo dál a dál. V čase 13:26 jsem tak odpadla na zem a byla opravdu vděčná, že jsem přežila.

IMG_6485

To byl fakt hodně dobrej výkon, slyším od trenéra. Co? Fakt? Aaa. To moc potěšilo. Kamarádka skončila něco okolo 14 minut a pak jsme společně umřely. Čti jako – daly pak ještě celej trénink a šlo se domů. Ale bylo to opravdu velmi výživné. Znovu už to jet nechci!

A jak jsem tedy v celém The Open 2016 dopadla? Předtím bych nikdy nečekala, že tohle budu moci říct, ale umístila jsem se na 14. místě v celé České republice. Ehm když si vzpomenu na svoje 31. místo na závodech ZAČÁTEČNÍKŮ na podzim, tak se mi chce fakt smát. Očekávala jsem tak 40.-50. místo třeba, rozhodně ne TOP 15! Ani nevíte, jak hrozně moc mě to motivuje makat dál a dál. Protože kdo ví, kde by to mohlo být příští rok!

V celé Evropě jsem se pak umístila na 1290. místě z téměř 14 000 účastnic. To mě řadí do 10% nejlepších jak v Evropě, tak ve světě. Whaat? Děcka moje, já jsem asi vážně spokojená nebo co. Ve světě to pak dopadlo následovně:

Image.jpg

Jako tým jsme se v ČR umístili na 1. místě, v Evropě pak na místě 190. To taky není vůbec špatný, co říkáte? Nutno podotknout, že za to vděčíme hlavně našim trenérům, kteří se oba umístili v ČR mezi muži v TOP 3. A za to největší gratulace! Ještě jednou celému týmu hrozně moc děkuji za nejlepší podporu. A nejvíc mé nejnejnejlepší parťačce, která to celé prožívala se mnou ❤

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

První muscle-up na hrazdě, první C2B ve WODku a hlavně hlava posunutá na další úroveň. Protože s každým tím stresem, co jsem před workouty měla, jsem zároveň věděla, že to mě připravuje na závody a na další překonávání sebe samy. A že těch závodů teď bude požehnaně – v sobotu další kolo Bestie v Pardubicích a příští týden závody smíšených dvojic v Ostravě. Už se nemůžu dočkat! 

O našem týmu i o mém individuálním úspěchu se můžete dočíst v novém článku na Ronnie.cz ZDE

Vám všem přeji krásný týden a ať vám to pondělí rychle uteče.

Papa, L. 

 

11 Replies to “AND IT’S OVER // CROSSFIT THE OPEN 2016”

   1. Tak to bohužel nemám, měla jsem oficiálního judge a na regionálky jsem si opravdu nevěřila:D Takže jsme to nenatáčeli, bylo to zbytečné:)

    To se mi líbí

 1. Tvé články o crossfitu jsou prostě super a svým způsobem motivační 🙂 Jsi vážně dobrá a gratuluji k 14. místu v ČR 😉 Open 16.5 bylo opravdu peklo pekel (a to jsem to jela scaled) 😀 Na Bestie Open v Pardubicích budu taky, ale pouze jako divák a podpora přítele…tak Ti též budu držet palce, ať se daří 😉

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s