Kayla Itsines a moje zkušenost

Už jste slyšeli o Kayle a jejím cvičícím programu? Ne? Tak to se opravdu divím, protože za poslední rok se tato mladá, milá a krásná australanka stala hitem po celém světě. Já sama na ní začínala, když jsem se rozhodla se sebou něco začít každý den dělat.

A o co vlastně jde? Cvičící program, který opravdu zaručuje výsledky – zhubnutí a vytvarování. Není na 2 týdny nebo na měsíc jako většina programů, které slibují sixpack za měsíc  (to tomu ještě někdo věříte?), ale jedná se o 12ti týdenní program. Ano, 3 měsíce. Jelikož:

Snímek obrazovky 2015-11-18 v 21.36.10

Pokud teď přemýšlíte o tom, zda tomu věřit nebo ne, doporučuji vám se podívat na její instagramový profil, kde má zveřejněno nespočet neuvěřitelných proměn, které jí její bbg nadšenkyně posílají (BBG = Bikini Body Guide – název jejího programu) a ona následně zveřejňuje.

A jak tento program vypadá? Jde o kombinaci HIIT (trénink vysoké intenzity – sprinty atd.), LIIT (trénink nízké intenzity – power walk atd.) a jejích vlastních 28-minutových „posilovacích“ tréninků (resistance). Když člověk jede podle plánu, cvičí 3-4x týdně posilovací trénink, cca 2x týdně HIIT a LIIT a jeden den je rest nebo jen stretching. Každý posilovací den je zaměřený na jinou partii – většinou to za týden je arms, abs, legs, cardio a různé kombinace těchto partií. Každých 28 minut je ještě rozděleno na 4 dílčí 7-minutové části, ve kterých se člověk snaží zajet co největší opakování daných prvků a mezi těmito 4 sedmiminutami má vždy 30-60 sekund sekund na vydechnutí. A věřte, že to vydechnutí je kolikrát opravdu potřeba!

tabella-allenamento-settimanale-bikini-body-guide-kayla-itsines-italiano

Příklad toho, jak si můžete naplánovat týden. 

Resistance3.jpg

A příklad toho, jak může vypadat resistance trénink.

Já rozhodně nejela na 100% podle jejího plánu. Byly dny, kdy jsem šla normálně do posilovny, zacvičila na co jsem měla chuť na strojích a na konci si zajela 40 minutové sprinty (jedna minuta na rychlost 13, druhá minuta na rychlost 6 a tak pořád dokola), pak dny kdy jsem se vydala na dvouhodinovou procházku se psem, někdy si zajela místo 4 sedmiminutových kol těch kol šest a tak dále. Přizpůsobila jsem si to, aby mi to vyhovovalo. Někdy jsem jela posilovací část 3x týdně, někdy i 6x týdně. A jelikož se prvky už pak dost opakují, začala jsem si i vymýšlet některé tréninky sama podle nálady a tak dál.

11950819_10206794342431534_2028825735_n.jpg

Na posilování člověk nepotřebuje nic jiného než dvě jednoručky (minimálně kilovky, ale já měla o trošku víc), podložku, nějaký box na který se dá stoupat (já kolikrát použila židli), lavečku (hm, opět židle), medicimbál (ehm.. u mě to byl 5 litrovej barel s vodou haha), švihadlo a to je myslím vše. Každopádně se to dá zacvičit s tím, co máte doma. Fantazii se meze nekladou! Tedy alespoň já nekladla.

12270103_10206794341511511_1908803779_n.jpg

Moje skákání přes švihadlo probíhalo venku na zahradě, protože doma mi na to nestačil strop!

Co se týče proměny, byla u mě docela velká. Nechci uplně zveřejňovat svoje PŘED-PO foto, alespoň ne zatím, ale věřte tomu. Obtížnější ale u mě bude určit, zda jsem se tolik změnila díky stravě (od nového roku jsem přešla na paleo) nebo díky Kayle, kterou jsem začala cvičit od poloviny ledna. Dle mého názoru to šlo ruku v ruce – 100% zdravá strava, posilování, běhání, žádný alkohol a tak dále. Každopádně vám můžu říct, že se mi za 5 měsíců podařilo shodit okolo 8 kilo a alespoň v rámci možností se trošku vytvarovat. Sportovala jsem od malička, takže to bylo asi o něco lehčí než pokud začínáte z nuly. Ale ten tuk tam byl, a ne málo. Teda alespoň dle mého názoru haha.

12273053_10206794342191528_85266318_n

Já na začátku června při příjezdu do USA. Asi nejhubenější, co jsem kdy byla:D Pak přišel crossfit.. A svaly rostly.

A kde tento cvičení program, který je ve formě e-knihy, seženu? Jednou z možností je zakoupení na oficiálních stránkách Kayla Itsines, ale věřím, že ne každému by se za to chtělo dát 70 dolarů (přes 1 500 Kč). Ani mě se nechtělo. Já tuto e-knížku sehnala na uložto.cz.

12278142_10206794341551512_852285069_n

Moje pre-workout fotka – cvičebního průvodce jsem si vytiskla, jelikož nevlastním čtečku ani tablet a na telefonu by to bylo moc malé. Jo, jsem oldschool:D

Co se týče mě a Kayly v tomto okamžiku? Už ji necvičím. A myslím, že můžu říct, že už ani nikdy nebudu. Ani jiný z těchto podobných programů (Jillian atd.). Po tom, co jsem objevila crossfit a pořádný makání a šahání na dno s téměř každým tréninkem, si už nedokážu představit, že bych si doma vytáhla v obyváku karimatku a posilovala bříško a zadeček (nic proti!). Neříkám, že mě to nebavilo tehdy (i když se mi občas fakt nechtělo), ale rozhodně by mě to nebavilo teď. Ale někde se začít musí a pro mě to byl skvělý začátek, na kterém jsem si posílila některé svaly, ztratila tuk, získala kondičku běháním a o to lehčeji se mi pak začínalo s crossfitem. Na kterém jsem následně za posledního půl roku nabrala asi 2,5 kg na svalech, by the way. Jen ať rostooou!

12278289_10206794340991498_813496050_n.jpg

Moje forma někdy v květnu tohoto roku.

Pokud byste měli zájem, Kayla vydala i průvodce zdravým stravováním, který slibuje ještě o to lepší výsledky. Protože to, co jíme, je zásadní, na to nezapomínejte! Následně je také další kniha s prvky pro pokročilé, která je určená jako navazující pro 13.-24. týden. Vlastníkem těchto dvou průvodců již bohužel nejsem, takže s tímto vám již nepomohu.

A ještě jedna novinka z této sféry – dnes se Kayla vyhrála cenu časopisu Cosmopolitan – Woman Of The Year Award!

Věřte tomu, že tahle obří komunita jejích bbg girls a sledování jejich proměn, vás neskutečně podpoří a stanete se jednou z nich! Stejně jako se já na pár měsíců stala. Ale to už je minulost:)

12278107_10206794340831494_337591601_n

A třeba jednoho dne zveřejním i svoji before fotku. Ale na to mám ještě čas a dost dřiny a tréninků před sebou!

S radostí odpovím na všechny dotazy, protože je mi jasné, že jsem určitě plno věcí zapoměla zmínit!

Papa, L.

21 Replies to “Kayla Itsines a moje zkušenost”

 1. Jednou jsem taky cvičila Kayly, ale opravdu jen jednou 😀 😀 Pamatuji si, že den poté jsem se nemohla ani hnout! Ale od pondělí ji chci zase začít cvičit s tentokrat to nevzdám! 😀

  To se mi líbí

 2. Super článek Luci 🙂 ale musím říct, že jsem asi jediná komu Kayla nepomohla, protrpěla jsem 12 týdnů a výsledky skoro žádné, chtěla jsem jen vytvarovat postavu a když se nic nestalo tak má motivace šla těžce dolů. Co se týče stravy, tak jsem podle jejího „průvodce“ jedla už více než dva roky a to jsem to ani nevěděla, bylo to tak přirozeně. Ovšem chápu, že každému sedí něco jiného, ale za mě Kayla teda ne 🙂

  To se mi líbí

 3. Kaylu taky občas cvičím a pokud to člověk nefláká, tak je to pěkná makačka :-).
  Já bych se chtěla zeptat na začátky crossfitu. Co třeba napsat nějaký článek? Já bych to ráda někdy zkusila, ale rozhodně nezvládnu dřepy s 50 kg (ani s 30 :D), kliky ve stojce, shyby atd … Jsou i nějaké kurzy pro začátečníky? Protože kdybych já přišla mezi partičku jako jste třeba vy, tak bych se vám nemohla zdaleka rovnat … Jak to tedy funguje? Díky 🙂 M.

  To se mi líbí

  1. To je jasné, to nezvládne nikdo, kdo začíná s CF, ani já to neuměla!:) Mívají většinou pár kurzů pro nováčky, které musíš podstoupit než tě pustí na ´normální´ crossfit lekci. Ale i pak na té normálni cf lekci jsou jakoby modifikace pro ulehčení, že třeba místo kliků ve stojce děláš jen stojku, na shyby používáš gumu, co tě nadlehčuje atd:) Ale tip na článek je to zajímavý!

   To se mi líbí

  1. Určitě to nevadí, ale rest je taky třeba 🙂 tím je myšleno jakoby zajet co nejvickrát dokola všechny ty prvky co jsou dané! Máš třeba 4 prvky po 15 opakováních a ty se snažíš je za těch 7 minut zajet co nejvíckrát;) je to pochopitelné?

   To se mi líbí

   1. Jo taaak 😀 Já si říkala, že 7 minut je nějak moc, já to měla za chvilec. Nevadí, zítra znovu 😀 děkuju!

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s