Sunday Funday – nedělní workout

Celá neděle začala skvěle – spala jsem o hodinu déle a zároveň neztratila ani hodinu ze svého dne – yaay! Tak by to mělo být každou neděli. A tak jsem měla plno energie navíc, kterou jsem mohla pořádně prodat na crossfitu.

Rozhodla jsem se jít na lekci vzpírání a vůbec jsem toho nelitovala. Bylo nás jen pár, tak aspoň nebyli moc války o kotouče. Jen trošku, haha. Věnovali jsme se cleanům s pauzami v hang a power pozici a následně jerk. Jelikož v sobotu jsem byla „jen“ soutěžit na aerobikových závodech (6. místo v PROFI kategorii, #juchuuu), tak si moje svaly docela odpočinuly a měla jsem plno síly tam ty váhy pořádně házet. Na můj sice ne nejtěžší, ale asi nejhezčí pokus se můžete podívat tady. Co se týče techniky, tak to ještě není 100%, určitě ne. Váhu musím u squat cleanu držet mnohem víc na patách (ale brzo budou nové CF botečky, tak to snad pomůže!) a u jerku mám zase strašně vyvrácené zápěstí. No.. je pořád na čem makat!

Postupně jsme přidávali váhy a já došla až na 52,5 kilo/110 pounds, tak jsem byla i docela spokojená. Ale jen docela. Vím, že dokážu víc!

Následně jsme se přesunuli k racku, kde jsme jeli na 1 RM (rep max – maximální váha s jedním opakováním) OHS (overhead squat). OHS nemám uplně ráda, je to taková nepřirozená pozice, ale včera jsem byla jakási nabuzená (svedu to na to obří kafe Americano, co jsem předtím měla ve Starbucks) a jaksi to tam šlo! Dostala jsem se až na můj nový OHS osobní rekord – 50 kg.

 12188553_10206679614003395_277406158_n

Po dvou hodinách vzpírání jsme toho s děckama asi ještě neměli dost a rozhodli jsme se odjet metcon, který jeli ostatní na crossfitové lekci a který měli den předtím jako jeden event na CF závodech v Ostravě. Když jsme začali chystat bedny (žádný nízký) a kettlebelly (žádný lehký), trošku jsem se toho začala bát. Metcon byl do dvojice, váhy jsou v závorkách (muži/ženy) a vypadal následovně:

13 minute time-cap:

  • 100 wallballs (9 kg/6 kg)
  • 75 T2B
  • 50 kettlebell box carry-overs (24 kg/16 kg) – 60 cm vysoký box a přes něj jsme nosili 2 kettlebelly (já váha 16 kg, takže 32 kg)
  • 25 synchro burpee box jumps
  • do zbytku 13 minut se jel maximální počet synchronizovaných kettlebell snatchů (24 kg/16 kg)

A řeknu vám jedno – byla to vážně sranda. Wallbally mám ráda, těch 50 jsme každý udělali celkem s přehledem. Pak přišli moje neoblíbené toetobary (které mi mimojiné ani moc nejdou). Kamarád vždy zajel 7-10, já tak 5-7, nastřídačku. Kettlebell box carry-overy celkem ušly, ale ty synchronizovaný burpee box jumpy nás docela zabily. Celou dobu jsem se bála, že při společném naskakování na stejnou bednu dostanu po čumáku. Naštěstí se to nestalo. V té době už jsme lapali po dechu a asi 10 sekund před koncem odpočtu jsme se dostali na ty KB snatche a udělali každý jeden. A to nám bylo řečeno, že když se k těm snatchům dostaneme, tak jsme borci. Takže – jsme borci! Haha!

Uřícení a hlavně hladoví jsme docvičili a usoudili, že už je toho pro den asi dost a že se odsuneme všichni zpátky domů.

12185084_910275072384372_9223241734056410049_o

Tím psaním jsem se uplně naladila na dnešní lekci! Už ať to je!

Mějte se! Lucie

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s